Obsługa wspólnot mieszkaniowych w Kaliszu

Obsługa wspólnot mieszkaniowych KaliszZakres usług:

  • odpowiedzialność wspólnot mieszkaniowych - roszczenia o odszkodowanie,
  • określanie zakresu własności i współwłasności,
  • zarząd we wspólnocie mieszkaniowej,
  • reprezentacja wspólnoty mieszkaniowej w postępowaniu administracyjnym, sądowo-administracyjnym, sądowym i w stosunkach cywilnoprawnych.


Dodatkowo:

  • roszczenia właścicieli lokali wobec wspólnot mieszkaniowych,
  • roszczenia wobec właścicieli lokali i wobec wspólnot mieszkaniowych.

Profesjonalna obsługa wspólnot Kalisz

Doręczenie pozwu wspólnocie mieszkaniowej musi zaniepokoić. Zwłaszcza, że termin odpowiedzi na pozew biegnie szybko, a do twierdzeń pozwu należy się odnieść. Warto powierzyć sporządzenie odpowiedzi profesjonaliście. Reprezentowanie wspólnot mieszkaniowych to nasza specjalność. Oczywiście reprezentujemy również właścicieli lokali pozywających wspólnotę. Sporządzamy pozew w szybkim terminie, a jest to niezmiernie ważne, ponieważ np. uchwałę należy zaskarżyć w sześć tygodni od jej doręczenia.

Radca będzie reprezentował wspólnotę w postępowaniu sądowym, sądowo-administracyjnym, administracyjnym. Obsługa wspólnot mieszkaniowych stanowi jedną z kluczowych usług, jakie świadczy Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Maćkowiak.

Porady prawne mieszkaniowe

Zakres naszych usług obejmuje m.in. sprawy związane z uchylaniem (obroną) uchwał, odpowiedzialnością wspólnot oraz z roszczeniami o odszkodowanie. Zajmujemy się określeniem zakresu własności i współwłasności, posiadania. Istota naruszenia korzystania z nieruchomości wspólnej jest naszą specjalnością. Zwalczamy samowolne naruszenia prawa własności (montaż okien, banerów, dobudowy, rozbudowy). Zajmujemy się przygotowywaniem uchwał, a także opiniujemy ich projekty. Jeśli interesuje Państwa profesjonalna obsługa wspólnot mieszkaniowych Kalisz jest miastem, w którym nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. Wspieramy wspólnoty w ich bieżącym funkcjonowaniu, oferujemy stałą obsługę, a także pomagamy w doraźnych sprawach. W ramach działalności kancelarii zajmujemy się rozstrzyganiem sporów z deweloperami i dochodzeniem od nich należności lub roszczeń dotyczących wad budynku. Obsługa wspólnot w Kaliszu obejmuje ponadto roszczeniami właścicieli lokali wobec wspólnot oraz z roszczeniami wspólnot wobec lokatorów, dotyczące np. nieuregulowanych należności lub umów przedwstępnych.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Obsługa wspólnot mieszkaniowych Kalisz – dlaczego warto?

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Maćkowiak specjalizuje się w obsłudze wspólnot na lokalnym rynku, co gwarantuje szybkie i profesjonalne podejście do każdego zlecenia oraz prawidłowe działanie w przypadku spraw nietypowych. Profesjonalna prawna obsługa wspólnot mieszkaniowych w Kaliszu niesie więc korzyści zarówno dla zarządu wspólnoty oraz jej administratorów, jak i lokatorów (właścicieli lokali). W pierwszym przypadku ułatwia prawidłowe zorganizowanie pracy organu zarządu i umożliwia mu sprawne działanie, a w drugim zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Oferta naszej kancelarii prawnej skierowana jest do dużych i małych wspólnot mieszkaniowych, które różnią się ze względu na inny charakter prawny, a tym samym wymagają podjęcia odmiennych działań.

Jeśli szukają Państwo radcy prawnego wyspecjalizowanego w usłudze takiej jak obsługa wspólnot Kalisz jest miejscem, w którym znajduje się nasza kancelaria. Sprawy związane z prawem lokalowym, prawem nieruchomości czy wspólnot stanowią jeden z obszarów, na których koncentrujemy swoją działalność. Zapraszamy do współpracy!